Yellow sapphire ring 2018

Selena Marie Gomez (ur. w ) – , a także .

Zasłynęła rolą Alex Russo w wyróżnionym nagrodą serialu . Od tego czasu Gomez wystąpiła w szeregu filmów telewizyjnych, włączając w to , i , a także zadebiutowała w pełnometrażowym filmie kinowym – .

Jest założycielką i wokalistką grupy , która wydała trzy albumy studyjne: , oraz . Wydała też dwa solowe albumy studyjne oraz . Wszystkie płyty wydane przez wokalistkę uzyskały statusy złotych płyt w Stanach Zjednoczonych za sprzedaż w ponad 500 tys. nakładzie. Do najpopularniejszych utworów formacji należą m.in.: "", "Who Says" i "" – każdy z nich rozszedł się na rynku amerykańskim w liczbie ponad miliona kopii, uzyskując platynowy status według .

W 2008 roku Gomez została odznaczona honorowym tytułem , stając się jednocześnie najmłodszym członkiem tego gremium.

Spis treści

Wczesne lata[ | ]

Urodziła się w środę, 22 lipca 1992 roku w Glens Falls Hospital w Grand Prairie w Teksasie, o godz. 7:19. Matka Gomez, aktorka teatralna Amanda Dawn "Mandy" Cornett, ma korzenie, zaś jej ojciec, Ricardo Joel Gomez, ma pochodzenie . Rodzice nadali jej imię na cześć wokalistki , jednej z największych gwiazd muzyki na świecie.

Gdy miała pięć lat, jej rodzice się rozwiedli; Gomez była wychowywana przez matkę, która w 2006 roku wyszła za mąż za Briana Teefeya. 12 czerwca 2013 roku urodziła się przyrodnia siostra Gomez, Gracie Elliot Teefey. Piosenkarka ma też rodzeństwo od strony ojca i jego żony Sary – siostrę Victorię (ur. 24 czerwca 2014) i przybranego brata Marcus, syna Sary z poprzedniego związku.

W wywiadzie, którego w 2009 roku udzieliła magazynowi „”, przyznała, że zainteresowanie aktorstwem zrodziło się u niej, gdy obserwowała, jak jej matka przygotowywała się do swoich produkcji teatralnych. W maju 2010 roku Selena otrzymała dyplom ukończenia szkoły średniej na drodze edukacji domowej.

Kariera aktorska[ | ]

1999–2001: Początki[ | ]

Rozpoczęła swoją karierę aktorską w wieku siedmiu lat, wcielając się w postać Gianny w serialu . Następnie zagrała epizodyczne role w obrazie oraz w filmie telewizyjnym Strażnik Teksasu – Próba ognia.

W 2004 roku została dostrzeżona przez . W następstwie pojawiła się gościnnie w serialach oraz , w którym jej rola przekształcona została z czasem w postać powracającą, drugoplanową w drugiej i trzeciej serii. Nagrała ponadto dwa pilotażowe odcinki dla seriali Disneya. Pierwszy z nich, What's Stevie Thinking?, był spin-offem ; Gomez wcieliła się w nim w postać Stevie Sanchez, młodszej siostry Mirandy Sanchez. Z kolei drugi z nich, Arwin!, stanowił spin-off Nie ma to jak hotel, a Selena zagrała w nim Alex. Jednakże ostatecznie żaden z tych spin-offów nie został rozwinięty, a projekty wstrzymano.

2007–2009: Czarodzieje z Waverly Place[ | ]

Selena Gomez na planie serialu Czarodzieje z Waverly Place, kwiecień 2007

Na początku 2007 roku została wytypowana do roli jednej z trzech głównych postaci, , w nowej produkcji Disney Channel, . Premierowy odcinek serialu przyciągnął w Stanach Zjednoczonych 5.9 milionów widzów, gruntując jego pozycję w ramówce stacji. Część mediów okrzyknęła Gomez mianem "następczyni ", wzbudzając tym samym liczne kontrowersje. Niektóre źródła donosiły ponadto o rzekomej rywalizacji i napięciach pomiędzy aktorkami, co Gomez sprostowała w jednym z wywiadów słowami: To wszystko jest nieco przytłaczające, ale tak naprawdę myślę, że to komplement. To oczywiste, że ona [Miley] odnosi wielkie sukcesy i myślę, że jest wspaniałą artystką. Dlatego bardzo schlebia mi, gdy ktoś porównuje mnie do niej.

W 2008 roku Gomez zagrała w filmie , będącym sequelem obrazu z 2004 roku. Użyczyła także głosu córce burmistrza w filmie animowanym z marca 2008 roku. Miesiąc później Lacey Rose z magazynu Forbes wyróżniła Gomez na 5. miejscu listy ośmiu najbardziej obiecujących gwiazd dziecięcych, opisując ją jako "obdarzoną wieloma talentami nastolatkę".

W lutym 2009 roku Gomez dostała angaż do jednej z dwóch głównych ról w swoim pierwszym filmie kinowym, , czyli adaptacji serii nowel Ramona autorstwa . Jednocześnie przyznała, że w tamtym momencie nie czuła presji wynikającej z grania postaci dojrzalszych: Myślę, że w pełni zdaję sobie sprawę z tego, kim są moi odbiorcy, sama zresztą jestem wciąż dzieciakiem. Nie podjęłabym się roli, w której czułabym się źle lub która zostałaby źle odebrana przez mych fanów.

W czerwcu 2009 roku pojawiła się gościnnie w serialu , w odcinku zatytułowanym "Battle of the Network Stars". W tym samym miesiącu premierę na antenie Disney Channel miał film telewizyjny , w którym Gomez ponownie pojawiła się u boku . Audycja zgromadziła 8,6 milionów widzów; był to wtedy trzeci najlepszy wynik oglądalności osiągnięty przez . W lipcu 2009 roku Gomez pojawiła się, wraz z dwójką innych bohaterów serialu Czarodzieje z Waverly Place, a także z bohaterami i , w . 28 sierpnia premierę miał film telewizyjny , oparty na serialu. Obejrzało go wówczas 11.4 milionów odbiorców; tym samym, Czarodzieje z Waverly Place: Film stał się najchętniej oglądanym programem w telewizji kablowej roku 2009, a zarazem 2. najlepszą premierą filmową Disney Channel w dotychczasowej historii tej stacji, tuż za .

W 2010 roku Czarodzieje z Waverly Place: Film wyróżniony został statuetką w kategorii wyróżniający się program dla dzieci. Rok wcześniej Emmy w tej samej kategorii otrzymał natomiast sam serial Czarodzieje z Waverly Place.

Od 2010: rozwój kariery filmowej[ | ]

Selena Gomez podczas filmowania Monte Carlo w Paryżu, czerwiec 2010

Pierwszy film kinowy z Gomez, Ramona i Beezus, miał premierę 23 lipca 2010 roku i otrzymał generalnie pozytywne oceny od krytyków. Mniej więcej w tym samym okresie Selena rozpoczęła prace na planie obrazu , w którym na ekranie partnerowały jej między innymi i . Gomez, wcielając się w główną rolę, zagrała Grace – dziewczynę, która podczas podróży do Paryża zostaje omyłkowo uznana za przedstawicielkę śmietanki towarzyskiej. Przygotowując się do prac na planie, Selena nauczyła się gry w polo, a także przez dwa tygodnie zasięgała konsultacji z trenerem wokalnym, ucząc się różnych odmian akcentu brytyjskiego. W tym samym roku aktorka przyznała, że czwarta seria serialu Czarodzieje z Waverly Place będzie zarazem ostatnią; jej produkcja zakończyła się 14 maja 2011 roku.

19 czerwca 2011 roku Gomez poprowadziła galę rozdania nagród MuchMusic Video Awards, zaś 6 listopada tę samą rolę, prowadzącej, pełniła podczas ceremonii . W trakcie gali MTV wykonała ponadto premierowo singel "Hit the Lights".

Gomez pojawiła się gościnnie w filmie , który miał światową premierę w listopadzie 2011 roku. W 2011 roku wytwórnie i Strike Entertainment wykupiły prawa do ekranizacji powieści autorstwa Jaya Ashera; Gomez miała wcielić się w rolę głównej bohaterki – Hannah Baker. Premiera tegoż obrazu planowana była na rok 2014.

W 2013 roku Gomez ogłosiła, że robi przerwę w swojej działalności muzycznej, by skupić się na karierze aktorskiej. Krótko po tym poinformowano, że zastąpi w obsadzie animowanego filmu , wcielając się w rolę Mavis – córki Drakuli, którego dubbinguje . W 2013 roku ukazał się kolejny film z udziałem Gomez, Spring Breakers, w reżyserii . Rok później Gomez zagrała drugoplanową rolę w Rudderless, nagrywając także piosenkę do soundtracku filmu, Hold On z Benem Kwellerem oraz główną rolę w filmie Behaving Badly, który jest adaptacją powieści Rica Browde'a While I'm Dead Feed the Dog.

Kariera muzyczna[ | ]

2008: kariera solowa[ | ]

W 2008 roku Gomez nagrała cover utworu "Cruella de Vil" na album kompilacyjny . Następnie zarejestrowała trzy piosenki na ścieżkę dźwiękową obrazu ze swoim udziałem, Kopciuszek: Roztańczona historia. Również w 2008 roku nagrała utwór "Fly to Your Heart" na potrzeby filmu animowanego .

W lipcu 2008 roku, tuż przed swoimi szesnastymi urodzinami, Gomez podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią , należącą do studia Disney. W 2009 roku nagrała w duecie z utwór "One and the Same", wykorzystany jako ścieżka dźwiękowa filmu . Kolejne cztery piosenki Gomez ukazały się na soundtracku serialu Czarodzieje z Waverly Place; jedna z nich, "Magic", wydana została jako singel promujący płytę. W maju 2009 roku premierę w iTunes miał singel "Whoa Oh!", który Gomez nagrała gościnnie z grupą pop punkową Forever the Sickest Kids.

2009–2013: Selena Gomez & the Scene[ | ]

 Osobny artykuł: . Selena Gomez podczas gali Much Music Video Awards 2011

W 2009 roku Gomez była współzałożycielką grupy muzycznej Selena Gomez & the Scene. Debiutancki album formacji, ukazał się 29 września 2009 roku nakładem i uzyskał status złotej płyty w Stanach Zjednoczonych, rozchodząc się w ponad 800 tysiącach egzemplarzy na terenie tego państwa. Drugi album zespołu, , miał premierę 17 września 2010 roku i, podobnie jak poprzednik, odznaczony został certyfikatem złotej płyty według . 28 czerwca 2011 roku wydany został trzeci album Selena Gomez & the Scene, zatytułowany . Płyta zadebiutowała na 4. miejscu listy Billboard 200, rozchodząc się w 78 tysiącach kopii w ciągu pierwszych siedmiu dni dostępności na rynku amerykańskim. W następnym tygodniu When the Sun Goes Down awansował na 3. pozycję notowania, osiągając tym samym najwyższą lokatę w zestawieniu Billboard 200 spośród wszystkich dotychczasowych wydawnictw Selena Gomez & the Scene. W 2013 roku w wywiadzie dla Speakeasy ogłosiła rozwiązanie zespołu.

2013–2017: Stars Dance i Revival[ | ]

23 lipca 2013 ukazała się pierwsza, solowa płyta artystki zatytułowana wydana przez wytwórnię . Płyta pokryła się złotem m.in. w Kanadzie czy Meksyku oraz zadebiutowała na pierwszym miejscu w 28 państwach. Na polskiej liście krążek zajął 5. pozycję. 24 listopada 2014 ukazała się kompilacja zawierająca największe przeboje solowe artystki oraz z byłą . Pierwszy występ na żywo z piosenką „” odbył się 23 listopada podczas gali American Music Awards 2014[].

23 lutego 2015 miał premierę utwór pt. „I Want You to Know” z gościnnym udziałem Gomez. Singiel pojawił się na albumie pt. True Colors, który pojawił się wiosną 2015 roku. 9 października wyszła druga solowa płyta Gomez zatytułowana . Pierwszy singiel z płyty, „”, został wydany 22 czerwca. Następnymi singlami były „”, „” oraz „”.

24 maja 2016 roku ukazał się singiel pt. „”, który Gomez napisała oraz wykonała wraz z amerykańskim piosenkarzem . Utwór pochodzi z debiutanckiego amerykańskiego artysty pt. , który ukazał się 29 stycznia 2016 roku. 30 września miała miejsce premiera singla „Trust Nobody” amerykańskiego DJ i producenta, Cashmere Cata, który współtworzyła Gomez i w którym gościnnie zaśpiewała.

13 lutego 2017 roku piosenkarka zapowiedziała nagrywanie utworu „” we współpracy z norweskim producentem muzycznym . Utwór pojawił się w sprzedaży 16 lutego. 18 maja premierę miała nowa piosenka Gomez – „”, do którego zrealizowano teledysk wydany 14 czerwca. 13 lipca ukazał się kolejny singiel artystki – „”. 15 października wydała utwór „Wolves”, który nagrała przy współpracy z producentem muzycznym Marshmello. 18 listopada zaprezentowała teledysk do piosenki. 10 maja 2018 ukazał się nowy singiel wokalistki "Back to You", promujący serial .

Działalność filantropijna[ | ]

Gomez zaangażowała się kampanię społeczną UR Votes Count, która miała poszerzyć wiedzę nastolatków na temat kandydatów na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych w wyborach z 2008 roku, oraz . W październiku 2008 roku wzięła udział w akcji Runway for Life zorganizowanej w dziecięcej placówce medycznej St. Jude's Children's Hospital. Gomez jest ambasadorką projektu DoSomething.org; w jego ramach uczestniczyła między innymi w akcji charytatywnej Island Dog, mającej na celu pomoc psom z . Jest ponadto przedstawicielką firmy ubezpieczeniowej State Farm Insurance; reklamy z jej udziałem emitowane są na antenie , by promować wśród młodych odbiorców model bezpiecznej jazdy samochodem. Gomez zaangażowała się również w RAISE Hope for Congo, czyli inicjatywę Enough Project, która ma na celu rozpowszechnianie wiadomości na temat konfliktu o surowce naturalne w Kongo, a także brutalnego traktowania tamtejszych kobiet.

Selena Gomez, lipiec 2008

W październiku 2008 roku Gomez stała się twarzą kampanii , Trick-or-Treat for UNICEF, która nakłaniała, by w dniu Halloween zbierać pieniądze na pomoc potrzebującym dzieciom z całego świata. Aktorka przyznała później, że wcielając się w tę rolę czuła się "podekscytowana, mając możliwość nakłonić dzieci do uczynienia jakiejś zmiany na tym świecie".

W 2009 roku aktorka, w ramach programu A Day Made Better, zrobiła niespodziewaną wizytę w jednej ze szkół podstawowych w Los Angeles. Gomez wręczyła władzom szkoły nagrodę i zestaw wyposażeniowy o wartości tysiąca dolarów, a następnie rozmawiała z uczniami o tym, jak ważną kwestią jest zaangażowanie w sprawy społeczne.

W sierpniu 2009 roku, siedemnastoletnia wówczas Gomez, stała się najmłodszą w historii. W ramach swojej pierwszej oficjalnej misji, Gomez wyruszyła 4 września 2009 roku na tygodniową podróż do , by tam na własne oczy przekonać się o fatalnych warunkach, w jakich dorastają lokalne dzieci, pozbawione czystej wody, opieki zdrowotnej i edukacji. Aktorka przyznała w wywiadzie dla , że chciała wykorzystać swoją rozpoznawalność, by zwrócić uwagę na Ghanę: „Właśnie dlatego czuję się zaszczycona, że mój głos potrafi dotrzeć do dzieci, które zaczną myśleć nad tymi sprawami. [...] Podczas trasy koncertowej ludzie pytali mnie, gdzie jest Ghana, a następnie wyszukiwali w Internecie informacji o tym państwie. Dzięki temu, że odwiedziłam ten kraj, oni teraz doskonale wiedzą, gdzie leży Ghana. To niezwykłe”. Z kolei podsumowując swoją rolę jako ambasadorki UNICEF-u, powiedziała: „Każdego dnia 25 tysięcy dzieci umiera z możliwych do uniknięcia przyczyn. Wraz z UNICEF-em wierzymy, że możemy zmienić tę liczbę z 25 tysięcy do zera. Wiem, że możemy tego dokonać, ponieważ UNICEF przez cały czas jest obecny na tych obszarach, dostarczając dzieciom ratującego życie wsparcia, które jest niezbędne, by mieć pewność, że liczba zero stanie się rzeczywistością”.

W 2009 roku, drugi raz z rzędu, Gomez była ambasadorką kampanii Trick-or-Treat for UNICEF. Akcja z 2008 roku pozwoliła na zebranie ponad 700 tysięcy dolarów na cele charytatywne; wyjawiła, że liczy, iż w 2009 roku zostanie złamana bariera miliona dolarów. W ramach promocji Trick-or-Treat for UNICEF, zwycięzca specjalnej, charytatywnej aukcji internetowej miał okazję osobiście poznać Selenę podczas wybranego przez siebie koncertu. Ponadto, Gomez aktywnie reklamowała kampanię za pośrednictwem serwisu społecznościowego . W 2010 roku, podczas 60. edycji kampanii Trick-or-Treat for UNICEF, Gomez ponownie – trzeci raz z rzędu – pełniła rolę twarzy akcji. Z tej okazji jej zespół, Selena Gomez & the Scene, zagrał charytatywny koncert, przekazując całość zebranych w ten sposób środków na rzecz Trick-or-Treat for UNICEF.

W lutym 2011 roku odwiedziła , by tam spotkać się z rodzinami objętymi programem Programa Puente UNICEFu, który związany jest z rozpowszechnianiem wczesnej edukacji i innymi kwestiami z dziedziny wychowywania dzieci. Opowiadając o doświadczeniach z podróży, przyznała: „UNICEF pomaga chilijskim rodzinom zwalczyć biedę, zapobiegać przemocy domowej oraz promować edukację. Możliwość obserwacji codziennej walki tych rodzin, ich wytrwałości i nadziei, jaką posiadali, była czymś naprawdę inspirującym”. W marcu aktorka wzięła udział w projekcie Celebrity Tap Pack, w ramach inicjatywy UNICEF Tap Project, polegającym na produkcji limitowanej edycji wody butelkowanej z wizerunkami osób uczestniczących w tej akcji. Projekt miał na celu zebranie środków na dostarczenie potrzebującym czystej wody oraz wdrażanie programów sanitarnych.

Selena Gomez podczas koncertu, czerwiec 2011

Selena Gomez jest zaangażowana w działalność Disney's Friends for Change, czyli organizacji, która ma na celu promocję zachowań przyjaznych dla środowiska; aktorka czynnie pojawia się między innymi w reklamach społecznych organizacji.

Biznes[ | ]

Jesienią 2009 roku Gomez uczestniczyła w kampanii promującej nową kolekcję mody, dostępną w sklepach Sears, występując w jej reklamach telewizyjnych. W tym samym okresie aktorka została twarzą marki Borden Milk Products, wytwarzającej produkty mleczne.

W październiku 2009 roku ujawniła plany zaprojektowania własnej linii odzieży, zwanej Dream Out Loud by Selena Gomez. Kolekcja miała premierę jesienią 2010 roku i została wykonana w pełni z przyjaznych środowisku materiałów. Przyznała, że linia ta odzwierciedla jej własny styl, zaś same ciuchy określiła mianem "kobiecych, uroczych i artystycznych". Gomez, która dotychczas nie miała doświadczenia w branży odzieżowej, połączyła siły z projektantami: Tonym Melillo i Sandrą Campos, którzy w przeszłości pracowali z wielkimi domami mody.

14 lipca 2011 roku ogłoszono, że Gomez podpisała umowę z firmą Adrenalina, która zajmie się produkcją, reklamą i dystrybucją pierwszych perfum sygnowanych przez aktorkę. Prezes i zarazem Adrenalina, Ilia Lekach, powiedział: „Jesteśmy niesamowicie podekscytowani perspektywą współpracy z panią Gomez. Więcej szczegółów na temat zapachu ujawnimy, gdy będziemy bliscy jego premiery”.

W 2013 stworzyła swoją własną kolekcję lakierów do paznokci Nicole by OPI. Od 2013 do 2015 roku, Gomez była ambasadorką linii Adidas Neo. Artystka w 2015 roku podpisała wartą 3 miliony dolarów umowę o współpracę z i stała się twarzą marki i kampanii „STRONG IS BEAUTIFUL”. W 2016 roku wprowadziła w życie nową kampanię „Share A Coke and A Song”, której oficjalną twarzą stała się Gomez. Na butelkach napoju znalazły się teksty dwóch piosenek artystki – oraz Me & The Rhythm. W czerwcu 2016 roku dyrektor kreatywny, Nicolas Ghesquière, ogłosił, że Gomez została nową twarzą luksusowego [75]. Gomez potwierdziła wpisem na swoim profilu Instagram, że zaczęła współpracę z nowojorską marką Coach. Artystka podpisała kontrakt za 10 milionów dolarów za bycie wizerunkiem marki oraz za promowanie kolekcji akcesoriów lato 2017 Nawiązała również współpracę z firmą Puma, która sprzedaje obuwie i stroje sportowe noszone przez Gomez.

Zgodnie z doniesieniami mediów, jej partnerami życiowymi byli m.in.: (2008), (2009), (2011–2014), (2017). Pod koniec 2017 Selena Gomez i Justin Bieber znów zostali parą. Związek z tym ostatnim przyciągał uwagę światowych mediów.

Jest właścicielką sześciu i określa samą siebie mianem "wielkiej miłośniczki zwierząt". Jednego psa nazwała Baylor, ponieważ „B” jest od Bieber, a „aylor” od , długoletniej przyjaciółki Seleny.

Cierpi na . W 2017 przeszła przeszczep nerki, który był konieczny ze względu na chorobę.

Film[ | ]

Telewizja[ | ]

Rok Tytuł Rola Informacje 2002–2003 Gianna 2006 Brain Zapped Emily Grace Garcia odcinek pilotażowy Gwen "A Midsummer's Nightmare" (seria 2, odcinek 22) 2007–2008 Mikayla "I Want You to Want Me... to Go to Florida" (seria 2, odcinek 13)
"That's What Friends Are For?" (seria 2, odcinek 18)
"(We're So Sorry) Uncle Earl" (seria 2, odcinek 22) 2007–2012 Alex Russo główna rola 2009 "Double-Crossed" (seria 1, odcinek 21) "Double-Crossed" ona sama "Battle of the Networks' Stars" (seria 1, odcinek 13) 2011 gość muzyczny ona sama gwiazda 2013 Alex Russo – Alex Russo  Zobacz więcej w artykule , w sekcji .  Osobny artykuł: .

Albumy solowe[ | ]

Ścieżki dźwiękowe[ | ]

Gościnnie na innych albumach[ | ]

Rok Tytuł Album 2008 "Cruella de Vil" "Fly to Your Heart" 2009 "Everything Is Not What It Seems" Disney Channel Playlist "Everything Is Not What It Seems" Pop It Rock It! 2010 "Trust in Me" "Winter Wonderland" Family Holiday, Vol. 2

Z projektem „Selena Gomez & The Scene”[ | ]

 • Live in Concert (2009-2010)
 • A Year Without Rain Tour (2010-2011)
 • We Own the Night Tour (2011-2012)

Solowe[ | ]

Rok Nagroda Kategoria Przedmiot nominacji Rezultat 2008 Najlepsza aktorka w serialu komediowym Nominacja Najlepsza aktorka telewizyjna Young Artist Awards Najlepszy młody zespół aktorski w serialu telewizyjnym 2009 Najlepszy występ w dziecięcym/młodzieżowym serialu/programie telewizyjnym Ulubiona aktorka telewizyjna Wygrana Najlepszy występ w filmie telewizyjnym, miniserialu lub programie specjalnym Najlepszy występ w serialu telewizyjnym Nominacja Najlepsza rola dubbingowa Najlepsza tancerka ona sama Wygrana Najlepsza aktorka telewizyjna Stylowa ikona czerwonego dywanu ona sama Imagen Awards Najlepsza aktorka telewizyjna Nominacja ALMA Awards Najlepsza telewizyjna aktorka komediowa Wygrana Nickelodeon Australian Kids' Choice Awards Ulubiona międzynarodowa gwiazda telewizyjna Nominacja 2010 Gracie Awards Wschodząca gwiazda telewizji Wygrana NAACP Image Awards Najlepszy występ w dziecięcym/młodzieżowym serialu/programie telewizyjnym Nominacja Ulubiona aktorka telewizyjna Wygrana Young Artist Awards Najlepszy występ w filmie telewizyjnym, miniserialu lub programie specjalnym Nominacja Młoda gwiazda ona sama Teen Choice Awards Ulubiona telewizyjna aktorka komediowa Wygrana Stylowa ikona czerwonego dywanu ona sama Nominacja Ulubiona aktorka lata Wygrana Imagen Awards Najlepsza aktorka telewizyjna Nominacja Nickelodeon Australian Kids' Choice Awards Ulubiona gwiazda telewizji Bravo Otto Najlepsza aktorka telewizyjna – Złoty Otto ona sama Wygrana Mexico Kids' Choice Awards Ulubiona międzynarodowa postać kobieca Nominacja Women's Image Network Awards Aktorka odgrywająca ważną rolę Premios People En Español Najlepszy aktor latynoski z serii w języku angielskim Wygrana 2011 NAACP Image Awards Najlepszy występ w dziecięcym/młodzieżowym serialu/programie telewizyjnym Nominacja Nickelodeon Kids' Choice Awards Ulubiona aktorka telewizyjna Wygrana Ulubiona wokalistka ona sama Nominacja Teen Choice Awards "Najgorętsza" gwiazda Wygrana Ulubiona telewizyjna aktorka komediowa Ulubiona aktorka lata Nominacja Ulubiona wokalistka lata ona sama Imagen Awards Najlepsza aktorka telewizyjna młodego pokolenia Wygrana ALMA Awards Ulubiona telewizyjna aktorka komediowa Nominacja Ulubiona aktorka filmowa w komedii lub musicalu Ulubiona wokalistka ona sama Wygrana Najwięksi fani Nominacja Nickelodeon Australian Kids' Choice Awards Ulubiona gwiazda telewizji Wygrana Nickelodeon Argentina Kids' Choice Awards Ulubiona międzynarodowa wokalistka ona sama Bravo Otto Najlepsza piosenkarka – Brązowy Otto Najlepsza aktorka filmowa – Srebrny Otto Najlepsza aktorka telewizyjna – Złoty Otto Telehit Awards Najlepszy nowy międzynarodowy artysta Shorty Awards Gwiazda Nominacja Youth Rock Awards Rockin' Ensemble Cast (TV/Comedy) Rockin' Artist of the Year ona sama 2012 Nickelodeon Kids' Choice Awards Ulubiona aktorka telewizyjna Wygrana Ulubiona wokalistka ona sama ASTRA Awards Ulubiony aktor o międzynarodowej osobowości Nominacja Bravo Otto Najlepsza piosenkarka – Złoty Otto ona sama Wygrana Najlepsza aktorka telewizyjna – Złoty Otto Do Something Awards Do Something Couple (wraz z ) Nominacja So Something Facebook (wraz z ) Glamour Awards Międzynarodowy muzyk/artysta solowy Glamour Women of the Year Awards Independent Spirit Award Imagen Awards Najlepsza aktorka telewizyjna młodego pokolenia Meus Prêmios Nick Ulubiony międzynarodowy artysta ona sama O Music Awards Najlepszy artysta z cameraphone Wygrana Shorty Awards Aktorka Gwiazda Nominacja Teen Choice Awards "Najgorętsza" gwiazda Lunas del Auditorio Najlepszy artysta popowy w języku obcym Premios People En Español Królowa Facebooka 2013 Alliance of Women Film Journalists Aktorka najbardziej potrzebująca nowego agenta (wraz z , Rachel Korine &

)

Imagen Awards Najlepsza aktorka telewizyjna Najlepsza artystka ona sama MTV Millennial Awards Gwiazda bez filtra na Instagram MTV Video Music Awards Najlepsz popowe video "Come & Get It" Wygrana Najlepsza piosenka lata Nominacja NewNowNext Awards Triple Play ona sama Wygrana Nickelodeon Kids' Choice Awards Ulubiona aktorka telewizyjna Mexico Kids' Choice Awards Ulubiony międzynarodowy artysta ona sama Nominacja Meus Prêmios Nick Ulubiony międzynarodowy artysta O Music Awards Fan Army FTW Favorite Music Fan Following Radio Disney Music Awards Najlepsza artystka Wygrana Najzagorzalsi fani Nominacja Shorty Awards Aktorka Wygrana Gwiazda stylu Teen Choice Awards Ulubiona artystka Nominacja Ulubiona piosenka o zerwaniu "Come & Get It" Wygrana Ulubiona piosenkarka lata ona sama Ulubiona piosenka artystki "Come & Get It" Nominacja "Najgorętsza" gwiazda ona sama Wygrana Ulubiony uśmiech Nominacja Young Hollywood Awards Ulubiony album fanów Wygrana Najlepsza trasa koncertowa YouTube Music Awards Video roku "Come & Get It" Nominacja Bravo Otto Sexy Babe – Złoty Otto ona sama Wygrana Super BFFs – Złoty Otto (wraz z ) Make-A-Wish Foundation Chris Greicius Celebrity Award Billboard.com Mid-Year Music Awards Najlepsze video "Come & Get It" Nominacja Latin Music Italian Awards Najlepszy latynoski występ na żywo we Włoszech ona sama Wygrana Premios People En Español Piosenka roku "Come & Get It" Nominacja Najlepsza piosenkarka ona sama Telehit Awards Najlepszy żeński album popowy 2014 Nickelodeon Kids' Choice Awards Ulubiona piosenkarka ona sama Wygrana KCA Best Fan Army Najgorsza aktorka Nominacja iHeartRadio Music Awards Najlepszy Instagram ona sama MTV Italian Music Awards Artist Saga MTV Millennial Awards Globalny Instagram gwiazdy Much Music Video Awards Your Fave International Artist/Group Wygrana Międzynarodowe video artysty roku "Come & Get It" Nominacja Nickelodeon Australian Kids' Choice Awards Favorite Hottie ona sama Colombia Kids' Choice Awards Ulubiony międzynarodowy artysta lub zespół People's Choice Awards Ulubiona piosenkarka Radio Disney Music Awards Piosenka roku "Come & Get It" Wygrana Most Talked About Artist ona sama Najlepsza piosenka taneczna "Birthday" Teen Choice Awards "Najgorętsza" gwiazda ona sama Ulubiony uśmiech Nominacja Ulubiony Instagram Ostateczna nagroda Wygrana unite4:Humanity Młoda wizjonierka World Music Awards Najlepsza piosenka "Come & Get It" Nominacja Najlepsze video Najlepsza artystka ona sama Najlepszy występ na żywo Najlepszy komik roku Najlepsza piosenka "Slow Down" Najlepsze video Ischia Film Festival Ischia Kids Global Icon Award ona sama Wygrana Meus Prêmios Nick Ulubiony fandom Nominacja 2015 Nickelodeon Kids' Choice Awards Ulubiona piosenkarka Wygrana Teen Choice Awards Najlepsza artystka Nominacja "Najgorętsza" gwiazda Najlepsza piosenka klubowa (wraz z ) "I Wanna You to Know" Najlepsza piosenka wakacyjna: Kobieta "" Królowa mediów ona sama Najlepszy użytkownik instagrama Najlepsza artystka Najlepsza piosenka o rozstaniu "The Heart Wants What It Wants" Najlepsza wakacyjna artystka ona sama Billboard Music Awards Top Social Artist ona sama Nominacja Billboard Women in Music Awards Chart-Topper Wygrana iHeartRadio Music Awards Najlepsi fani Nominacja Latin American Music Awards Najlepsza piosenka taneczna (wraz z ) "I Want You to Know" Wygrana Latin Music Italian Awards Najlepsza latynoska artystka roku ona sama Nominacja MTV Italian Music Awards Artist Saga Najlepszy Instagram Much Music Video Awards Fan Fave International Artist or Group Mexico Kids' Choice Awards Ulubiony międzynarodowy artysta lub zespół Radio Disney Music Awards Najlepsza piosenka o rozstaniu "The Heart Wants What It Wants" Wygrana Telehit Awards Najlepsza artystka ona sama Nominacja InStyle Social Media Awards Always There For The Fans Wygrana MTV Video Music Awards Piosenka lata (wraz z ASAP Rocky) "Good For You" Nominacja Bravo Otto Najlpesza piosenkarka ona sama Guinness World Records Najczęściej nagradzana piosenkarka na Nickelodeon KIds' Choice Awards Wygrana Najczęściej nagradzana kobieta na Nickelodeon Kids' Choice Awards 2016 iHeartRadio Music Awards Artystka roku Nominacja Najlepsi fani Biggesst Triple Threat Award Wygrana ASCAP Pop Music Awards Najlepsza piosenka (wraz z ) "" Billboard Music Awards Najlepsza artystka ona sama Nominacja Najlepszy artysta social media MTV Italian Music Awards Artist Saga Najlepsza międzynarodowa artystka Much Music Video Awards iHeartRadio międzynarodowy artysta roku "" Most Buzzworthy International Artist or Group Nickelodeon Kids' Choice Awards Ulubiony głos w filmie animowanym Ulubiona piosenkarka ona sama Ulubiona współpraca (wraz z ) "" Colombia Kids' Choice Awards Ulubiony międzynarodowy artysta lub zespół ona sama People's Choice Awards Ulubiony głos w filmie animowanym Wygrana Ulubiona piosenkarka ona sama Nominacja Ulubiony artysta pop Radio Disney Music Awards Najlepsza artystka Wygrana Shorty Awards Piosenkarz/rka Nominacja Teen Choice Awards Ulubiona artystka Wygrana Ulubiona piosenka lata "" Nominacja "Najgorętsza" gwiazda ona sama Ulubiona piosenka miłosna "" Ulubiona piosenka o rozstaniu "" Ulubiona piosenka o rozstaniu (wraz z ) "" Ulubiona wokalistka lata ona sama Wygrana Ulubiona trasa koncertowa Nominacja Ulubiony Instagram ona sama Wygrana MTV Europe Music Awards Najlepszy artysta pop Nominacja Artysta roku Artystka pop/rock Wygrana BBC Radio 1's Teen Awards Najlepszy międzynarodowy artysta Nominacja Guinness World Records Najbardziej lubiana aktorka na Wygrana Najbardziej obserwowana artystka na Najbardziej obserwowany muzyk na Instagramie Najbardziej obserwowana kobieta na Instagramie Najbardziej obserwowany Instagram Pierwsza osoba z 100 milionami obserwujących na Instagramie Meus Prêmios Nick Ulubiony międzynarodowy artysta Bravo Otto Najepsza piosenkarka - Srebrny Otto Glamour Awards Międzynarodowy muzyk/artysta solowy Nominacja MTV Video Music Awards Piosenka lata "" Telehit Awards Najlepsza artystka ona sama 2017 ASCAP Pop Music Awards Award Winning Songs Wygrana Award Winning Songs (wraz z ) Billboard Music Awards Top Social Artist ona sama Nominacja Billboard Women in Music Kobieta roku Wygrana Glamour Awards International Music Act Nominacja Guinness World Records Najlepsza kobieta w rankingu na stronie Musical.ly Wygrana iHeartRadio Music Awards Artystka roku Nominacja Najlepsi fani Latin American Music Awards Ulubiony artysta Crossover Wygrana LOS40 Music Awards Międzynarodowy teledysk roku (wraz z ) MTV Italian Music Awards Artist Saga ona sama Nominacja Gwizda MTV Awards MTV Millennial Awards Globalny Instagram MTV Video Music Awards Najlepsza kolaboracja (wraz z ) Najlepsza piosenka taneczna (wraz z ) Nickelodeon Kids' Choice Awards Ulubiona piosenkarka ona sama Wygrana Meus Prêmios Nick Ulubiony międzynarodowy hit Ulubiony międzynarodowy Instagram ona sama Nominacja Nickelodeon Argentina Kids' Choice Awards Ulubiona kolaboracja (wraz z ) Nickelodeon Colombia Kids' Choice Awards Ulubiony międzynarodowy artysta lub zespół ona sama Ulubiona kolaboracja (wraz z ) Nickelodeon Mexico Kids' Choice Awards Ulubiona kolaboracja (wraz z ) NRJ Music Awards Międzynarodowa artytska roku ona sama Wygrana Radio Disney Music Awards Najlepsza artystka Nominacja Najbardziej zagorzali fani Najlepsza piosenka o zerwaniu (wraz z ) Najlepsza kolaboracja (wraz z ) Ulubiona trasa koncertowa Wygrana Rockbjörnen Zagraniczna piosenka roku (wraz z ) Nominacja RTHK International Pop Poll Awards Top Ten International Gold Songs (wraz z ) Teen Choice Awards Ulubiona artystka ona sama Ulubiona piosenka artystki lata Ulubiona kolaboracja (wraz z ) Ulubiona piosenka taneczna/elektroniczna (wraz z ) Ulubiona piosenka lata Ulubiona artystka lata ona sama Ulubiony Instagram Wygrana Ulubiony Snapchat Ulubiona ikona stylu Choice Female Hottie Ulubiony changemaker Ulubiony fandom Telehit Awards Najlepsza artystka ona sama Nominacja Webby Awards Celebrity/Fan - zawartość społeczna i marketing 2018 ASCAP Pop Music Awards Award Winning Songs (wraz z ) Wygrana Billboard Music Awards Najlepsza piosenka taneczna/elektroniczna (wraz z ) Nominacja Fonogram - Hungarian Music Awards Foreign Electronic Music Album/Record of the Year (wraz z ) Global Awards Najlepsza kobieta ona sama Guinness World Records Najbardziej obserowana aktorka na Instagramie Wygrana iHeartRadio Music Awards Piosenka taneczna roku Nominacja Najlepsi fani ona sama Najlepszy teledysk MTV Millennial Awards Kolaboracja roku (wraz z ) Globalny Instagram ona sama MTV Millennial Awards (Brazil) Międzynarodowy hit Konflikt roku ona sama i vs. matka Seleny Fandom roku ona sama Nickelodeon Kids' Choice Awards Ulubiona piosenkarka Ulubiona piosenka (wraz z ) Radio Disney Music Awards Najlepszy artysta ona sama Piosenka roku (wraz z ) Najlepsza kolaboracja (wraz z ) Najbardziej zagorzali fani ona sama Spellemannprisen Piosenka roku (wraz z ) WDM Radio Awards Najlepsza globalna ścieżka (wraz z ) Webby Awards Film i video - różnorodność 73 pytania z Seleną Gomez autorstwa Vogue
 1. (ang.). criticofmusic.com. [dostęp 2013-05-17].
 2. (ang.). people.com. [dostęp 2012-06-17].
 3. ↑ (ang.). looktothestars.org, 2008-10-09. [dostęp 2012-06-17].
 4. Chuck Barney (2008-02-07). . Oakland Tribune. [dostęp: 2008-08-01].
 5. Lauren Waterman (2009-05). Teen Vogue. [dostęp: 2009-05-11].
 6. . Access Hollywood (2010-05-12). [dostęp: 2010-11-17].
 7. (ang.). zimbio.com, 2010-05-07. [dostęp 2012-06-17].
 8. (ang.). usatoday.com, 2011-03-21. [dostęp 2012-06-17].
 9. (ang.). . [dostęp 26 lutego 2015].
 10. , celebrityclothingline.com [dostęp 2017-11-26]  (ang.).
 11. , www.gala.pl [dostęp 2017-11-26]  (pol.).
 12. , www.eonline.com [dostęp 2017-11-26]  (ang.).
 13. , www.billboard.com [dostęp 2017-11-26] .
 14. , www.harpersbazaar.com [dostęp 2017-11-26]  (ang.).
 15. , www.elle.pl [dostęp 2017-11-26] .
 16. (pol.). eska.pl. [dostęp 2014-03-30].Похожие новости


White dresses for women cocktail
American flag scarf yolanda foster 2018
Images master bedrooms 2018
Great hair product reviews 2018
Prom dresses with sleeves 2018
Halloween hairstyle idea 2018
Little boys skinny jeans 2018