На сайті 11893 реферати!

Усе доступно безкоштовно, тому ми не платимо винагороди за додавання.
Авторські права на реферати належать їх авторам.

Орест Князький


РЕФЕРАТ

На тему : Орест Князький

Орест Князький народився в люту зиму 1944 року в с. Карапчів Вижницького райому на Буковині, із селян.

В родині завжди панувала тяга до освіти, до культурно-громадської діяльності, підвищений інтерес до національно-визвольних змагань українського народу, зха що, зокрема, потерпіла сім*я дядька Князького Петра Дмитровича, репресованого в 1940 році більшовицьким режимом.

Ріс у післявоєнних злиднях, у селянській праці, був незмірно багатий розкішною підкарпатською природою, любов*ю до книжок, шаленим мрійнийтвом.

Внаслідок масової евакуації населення у 1950-1955 роках сім'я жила у запорізьких степах (село Чернігівка Чернігівського району), тому й до нині часточка серця залишається там. Навчався у Карапчівській середній школі, у Вашківецькому медучилищі. Служив у війську. Працював фельдшером у селах Підзахаричі та Петраші Путильського району, а під час заочного навчання в Чернівецькому університеті перейшов працювати вчителем у Білоберізьку середню школу, яку нині очолює як директор.

Один з учасників заснування Верховинського районного Товариства української мови ім. Т. Шевченка "Гомін Карпат"- першої суспільно-політичної організації на Верховинщині, та багатьох політичних акцій, пов'язаних з її діяльністю. Заступник голови правління. Він писав вірші з дитинства. Друкувалися у багатьох республіканських альманахах, журналах, газетах. Видав збірку віршів "Оминути не смію" (видавництво "Карпати". 1988 р.)